Naše projekty

VUT v Brně, Fakulta stavební, i-MODUS

i-MODUS
interaktivní model chytrého domu pro studium technických systémů v budovách a jejich řízení nabízí několik možností seznámení  s různými aspekty chytrého bydlení a řízení technických systémů v budovách.

Pomocí dotykové obrazovky v přední části iMODU spustíte audioprůvodce.

Ten vám nabídne tři velká témata:

  • problematiku energetiky budov a s tím spojené ekologie a automatizace,
  • co to vlastně znamená chytrý dům a
  • samotnou prohlídku domu.

i-MODUS obsahuje pět bloků, které představují část budovy nebo pobytové místnosti. Každá místnost je podle svého účelu vybavena mobiliářem a je tam instalován technický systém, který je pro funkci dané místnosti typický. Na střeše je umístěna malá fotovoltaická elektrárna, v pracovně zabezpečovací systém a různé typy osvětlení, v obývacím pokoji stínící technika. V posilovně si můžete vyzkoušet řízené větrání a v místnosti s bazénem nechybí odvlhčování, tedy klimatizace. Místnosti jsou v měřítku 1:12 a jejich vybavení bylo zhotoveno 3D
tiskem.

Každou místnost si můžete jednotlivě vysunout dopředu a tak můžete nahlédnout i do technického zázemí každé z nich. Uvidíte jednotlivé ovládací a regulační okruhy se všemi funkčními prvky včetně kabeláže. Snímače, akční členy i řídící jednotky jsou opatřeny podrobným popisem. Pro zvídavé je navíc shora místnosti přidáno schéma zapojení. Z druhé strany je na boční stěně návod, jak technické systémy a jejich ovládání vyzkoušet. Model je interaktivní, v každé místnosti můžete měnit nastavení či spínat nějaké zařízení a testovat jeho funkce.

Zakázka dokončena v roce 2019

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!